Home page > Aktuality

Aktuality

Ani tuhé mrazy nás nezaskočí

Publikováno: 16.2.2021 Autor: Jindřiška Budiková

Silné mrazy posledních dní komplikují vzlety vrtulníků z 22. vrtulníkové základny z Náměště nad Oslavou. Letištní personál se musí postarat o provozuschopnost za všech podmínek. Námraza na vrtulnících může totiž způsobit velké potíže při vzletu.

Vrchní praporčík vrtulníkové základny předal Odznaky Vojenského fondu solidarity

Publikováno: 28.1.2021 Autor: Stepanka Trileta

Vrchní praporčík 22. základny vrtulníkového letectva "Biskajská" nadpraporčík Adolf Gothard včera v reprezentačních prostorech Stálé expozice letiště Náměšť předal vybraným příslušníkům základny Odznak Vojenského fondu solidarity.

Podplukovník Pavel Procházka a major Vladimír Vladik patří mezi velmi zkušené piloty vrtulníku Mi-24. Po třiceti letech vojenské kariéry se loučí se svými kolegy

Publikováno: 20.1.2021 Autor: Stepanka Trileta

Včera 19. ledna 2021 se naposledy do kokpitu vrtulníku Mi-24/35 posadili dva naši piloti, kteří se právem řadí mezi ty nejzkušenější. Podplukovník Pavel Procházka a major Vladimír Vladik koncem ledna ukončí svou třicetiletou vojenskou kariéru pilota.

Vrtulníková základna má nové piloty z civilu

Publikováno: 19.1.2021 Autor: Jindřiška Budiková

Vzdušné síly se poslední roky potýkaly s nedostatkem pilotů, techniků a řídících letového provozu. Armáda se proto v roce 2019 rozhodla pro unikátní krok – nábor pilotů vrtulníků z civilu. Tři noví nyní nastoupili k vrtulníkářům do Náměště.

Velitel vrtulníkové základny přivítal nové příslušníky

Publikováno: 6.1.2021 Autor: Stepanka Trileta

S příchodem nového roku 2021 přivítal velitel 22. základny vrtulníkového letectva plukovník gšt. Rudolf Straka více než tři desítky nových příslušníků.

Stránky

Nahoru