Home page > Aktuality

Aktuality

Podplukovník Pavel Procházka a major Vladimír Vladik patří mezi velmi zkušené piloty vrtulníku Mi-24. Po třiceti letech vojenské kariéry se loučí se svými kolegy

Publikováno: 20.1.2021 Autor: Stepanka Trileta

Včera 19. ledna 2021 se naposledy do kokpitu vrtulníku Mi-24/35 posadili dva naši piloti, kteří se právem řadí mezi ty nejzkušenější. Podplukovník Pavel Procházka a major Vladimír Vladik koncem ledna ukončí svou třicetiletou vojenskou kariéru pilota.

Vrtulníková základna má nové piloty z civilu

Publikováno: 19.1.2021 Autor: Jindřiška Budiková

Vzdušné síly se poslední roky potýkaly s nedostatkem pilotů, techniků a řídících letového provozu. Armáda se proto v roce 2019 rozhodla pro unikátní krok – nábor pilotů vrtulníků z civilu. Tři noví nyní nastoupili k vrtulníkářům do Náměště.

Velitel vrtulníkové základny přivítal nové příslušníky

Publikováno: 6.1.2021 Autor: Stepanka Trileta

S příchodem nového roku 2021 přivítal velitel 22. základny vrtulníkového letectva plukovník gšt. Rudolf Straka více než tři desítky nových příslušníků.

Silné zážitky z nasazení vojáků vrtulníkové základny

Publikováno: 21.12.2020 Autor: Jindřiška Budiková

Každý z nás zažívá v poslední době úplně jiný režim, než na který jsme byli dosud zvyklí. Každý z nás čelí ať už osobním, nebo profesním výzvám. Nevyjímaje vojenských profesionálů, kteří se ze dne na den ocitli v roli pečovatelů, psychologů a hlavně empatických lidských bytostí. Všichni musíme tak trochu improvizovat. Přinášíme vám osobní zpověď vojáků 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou, poručice P.H., která působila v Domově pro seniory Mitrov a nadporučíka J.K., který byl nasazen v Masarykově městké nemocnici v Jilemnici.

Vojáci z vrtulníkové základny rozdávali radost v domovech pro seniory na Třebíčsku

Publikováno: 17.12.2020 Autor: Stepanka Trileta

Do tří Domovů pro seniory v okrese Třebíč se v pondělí 14. prosince 2020 rozjeli vojáci z 22. základny vrtulníkového letectva, aby předali vánoční přání vyrobená zaměstnanci a jejich rodinami a také malými školáky ze ZŠ T.G.M.

Stránky

Nahoru