Úvodní stránka > Aktivní záloha

Aktivní záloha

Logo aktivních záloh

Náborový den AZ

sobota 11. března 2017

letiště Náměšť


Aktivní záloha je součást zálohy ozbrojených sil České republiky.

Aktivní záloha (AZ) je jednou z forem dobrovolného převzetí výkonu branné povinnosti v době míru.

Zájemce o službu v AZ se může přihlásit on-line, vyplněním registračního formuláře, nebo osobně na rekrutačním středisku AČR, případně u místně příslušného krajského vojenského velitelství (KVV, podle místa svého trvalého bydliště), kde získá potřebné informace o procesu vstupu do AZ a vyřídí potřebnou administrativu.

Zájemce o službu v AZ může -při splnění požadovaných podmínek- a v závislosti na potřebě ozbrojených sil nastoupit k jednotce AZ podle vlastního výběru.

Zájemce o službu v AZ dále musí absolvovat Kurz základní přípravy AZ v délce šesti týdnů video organizovaný Velitelstvím výcviku - Vojenskou akademií ve Vyškově (to se netýká bývalých vojáků z povolání,  absolventů vojenské základní či náhradní služby).

Specifické odbornosti (lékaři, zdravotniccký personál, IT specialisté) u vybraných útvarů, absolvují pouze 14-denní Kurz základní přípravy - Specialista.

Branná legislativa platná od 1.7.2016 umožňuje účast na "dobrovolném cvičení".

Aktuální informace o činnosti AZ naleznete na oficiálním facebooku Aktivních záloh.


Chceš se stát příslušníkem aktivní zálohy u Vzdušných sil Armády ČR? Chceš mít možnost účastnit se národních i mezinárodních cvičení? Přidej se k nám!

 

Inzerát - aktivní zálohy

Inzerát - aktivní zálohy

Více informací nalezneš na stránkách:
http://www.aktivnizaloha.army.cz/
http://kariera.army.cz/cz/

Přiložené soubory: 

Nahoru