Home page > Aktuality > 42. mechanizovaný prapor z Tábora

42. mechanizovaný prapor z Tábora

K zabezpečení leteckého cvičení Ample Strike 2017 byly vyčleněny i jednotky pozemních sil. Ve Vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku v těchto dnech působí na osm desítek příslušníků 42. mechanizovaného praporu z Tábora. Spolupráci s letectvem zde nacvičují vojáci minometné baterie a 1. mechanizované roty, jejichž řady jsou navíc rozšířeny o jedenáct studentů Univerzity obrany Brno, kteří jsou u praporu na odborné stáži.

V průběhu cvičení jednotky 42. mechanizovaného praporu imitují činnost vlastních sil i činnost nepřítele. Při pěších patrolách vojáci procvičují zaujetí blokovacích postavení za účelem znemožnění pohybu dělostřelecké a logistické techniky nepřítele určené pro posílení a zásobení jeho jednotek. Dále se zaměří na zneškodnění prostředků protivzdušné obrany nepřítele před nasazením vlastního letectva.

Při druhém procvičovaném scénáři využívají pozemní jednotky letectvo pro průzkum nepřátelské vesnice, ve které se nachází zájmový objekt, o jehož získání usilují obě strany pomyslného konfliktu. V tomto případě může být letectvo použito též pro podporu pozemních jednotek vstupujících do vesnice. Pro plnění zadaných úkolů jsou vojáci vybaveni standardními ručními zbraněmi, dělostřelectvo podporuje pěchotu palbou z minometů vz. 82.

Fotogalerie

Nahoru