Home page > Aktuality > 72. mechanizovaný prapor z Přáslavic

72. mechanizovaný prapor z Přáslavic

Ve Vojenském újezdu Libavá je po dobu cvičení Ample Strike 2017 dislokována nejen jednotka tří vrtulníků Mi-24/35 z náměšťské základny, ale i na devět desítek příslušníků 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic. Ti zde působí se čtyřmi bojovými vozidly pěchoty a čtyřmi minomety ráže 82 mm.

V blízkosti zaniklé osady Velká Střelná nacvičují vojenští profesionálové obsazení území ovládaného nepřítelem, jeho následné vyhledání a eliminaci zdrojů nepřátelského odporu v blízkém okolí. Pro splnění úkolu vyžaduje velitel pozemní jednotky cestou leteckého návodčího podporu vzdušných sil, které svým působením umožňují mechanizované jednotce získání kontroly nad stanoveným prostorem.

V areálu přáslavické střelnice na jižním okraji libavského výcvikového prostoru pak vojáci procvičují činnost v zastavěné oblasti. Jejich úkolem je provádění patrol, v průběhu kterých kontaktují místní obyvatelstvo a získávají informace o přítomnosti nepřítele. Další výzvou je pro velitele z přáslavického praporu také spolupráce s přidělenou průzkumnou jednotkou, která získává data z bojiště prostřednictvím bezpilotních průzkumných prostředků Raven. Na základě zjištěných poznatků letečtí návodčí přivolávají leteckou podporu, která následně ničí ohniska odporu a úkryty zbraní nepřítele.

Fotogalerie

Nahoru