Home page > Aktuality > Během cvičení Ample Strike navštívili vrtulníkovou základnu v Náměšti budoucí diplomaté

Během cvičení Ample Strike navštívili vrtulníkovou základnu v Náměšti budoucí diplomaté

Unikátní příležitost setkat se s vojenskými profesionály během cvičení Ample Strike měli budoucí diplomaté z mezinárodní Anglo-americké vysoké školy z Prahy (Anglo American University, AAU). Dvoudenní návštěvu na 22. základně vrtulníkového letectva absolvovala pětice z nich pod vedením lektorky a přední analytičky na obranu a bezpečnost a vojensko-civilní vztahy Kristiny Soukupové, Ph.D.

Kristina Soukupová je rovněž zakladatelkou a lektorkou první a jediné virtuální NATO akademie, která úzce spolupracuje s aliančním inovačním centrem v rámci Společného velitelství NATO pro transformaci v Norfolku (Allied Command Transformation, ACT). Jedná se o unikátní studijní program, kde NATO spolupracuje s civilní vysokou školou. „Výuku se nám díky spolupráci s Armádou České republiky dokázalo posunout o krok dál. V akademii jsme dnes propojili virtuální realitu a kreativní praktické vzdělávání 21. Století,“ shrnula doktorka Soukupová.

V rámci návštěvy měli studenti možnost seznámit se s jedním ze scénářů cvičení. Kromě toho byla pro trojici dívek a jednoho muže připravena simulovaná riziková situace, ve které vystupovali v roli VIP osob. Úkolem příslušníků roty ochrany z 225. letky bojového zabezpečení z náměšťské základny bylo zajištění ochrany těchto zájmových osob během napadení nepřítelem a jejich přesun do bezpečí. „Jedná se o skvělou příležitost, kdy se během nácviku záchranné akce potkává profesionální voják s civilní osobou,“ zhodnotila program Kristina Soukupová.

Na závěr návštěvy na vrtulníkové základně si hosté prohlédli stálou expozici, kde se seznámili s historií posádky Náměšť.

Fotogalerie

Nahoru