Home page > Aktuality > Operační prostor Boletice

Operační prostor Boletice

Činnost podpůrných jednotek začala ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice již pět dní před začátkem cvičení Ample Strike. Na tomto místě po celou dobu působí zhruba 250 osob, z toho šest desítek amerických vojáků, vojenští profesionálové ze 42. mechanizovaného praporu z Tábora a další jednotky nezbytné pro zabezpečení bezchybného provozu tohoto operačního prostoru.

„Začínáme převzetím ubytoven a střelnice. Budujeme jednotlivá stanoviště, musíme nastavit režim střežení a zahájit strážní činnost. To vše musí být připraveno před příjezdem cvičících, které musíme seznámit s prostorem i nastavenými procedurami velení,“ vysvětluje major Milan Kraus.

O jídlo, opravy techniky, doplňování paliva nebo třeba jeřábní práce se stará 25. protiletadlový raketový pluk ze Strakonic. Strážní službu v polním parku vojenské techniky a muničním skladu Hořičky stejně jako ochrannou směnu zabezpečují vojáci z Čáslavi. Po celou dobu jsou tu samozřejmě dislokovaní hasiči, meteorologové, spojaři, pyrotechnici a zdravotníci z celkem 12 posádek.

Fotogalerie

Nahoru