Čeští vrtulníkáři mají mezi spojenci skvělou pověst, uvedl ministr Metnar při návštěvě cvičení Dark Blade

3_3329.jpg
  • 28.5.2019
  • Zuzana Špačková

Ministr obrany Lubomír Metnar se dnes zúčastnil mezinárodního cvičení Dark Blade 2019, které se již třetí týden odehrává v České republice, konkrétně u 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Cvičení navštívil i předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera, náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata, další zástupci Armády ČR, Ministerstva obrany ČR, místní samosprávy a zástupce ředitele Evropské obranné agentury EDA.

„Jsem rád, že jsem mohl na základně v Náměšti navštívit naše vrtulníkáře, kteří mají mezi spojenci skvělou pověst. Své umění dokazují i na cvičení Dark Blade, kterého se účastní přes tisíc vojáků z šesti zemí,” uvedl ministr obrany Lubomír Metnar při ukázkovém dni cvičení. Celým dnem prováděl ředitel cvičení plukovník Miroslav Svoboda.

Součástí programu byla ukázka základny a zázemí, stálá expozice základny ukrývající řadu historických odkazů základny od minulosti, až po současnost a také hangár, kde byla připravena ukázka techniky participujících armád, zejména pak vrtulníky CH-53, NH-90, A-109 a samozřejmě technika AČR v čele s Mi-171š a Mi-24.

Text a foto: Michal Voska

Fotogalerie