Dohoda o partnerství mezi 22. základnou vrtulníkového letectva a Základní školou Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou.

2_dohoda_2.jpg
  • 8.12.2018
  • Monika Sochová

V pondělí 3. prosince byla na základně uzavřena dohoda o partnerství mezi 22. základnou vrtulníkového letectva a Základní školou Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou.

„ Vojáci z naší základny díky uzavřené spolupráci se školou, budou moci ve větší míře  přiblížit dětem témata obrany státu a seznámit je se všemi profesemi napříč základnou od kuchaře až po pilota. Příslušníci základny se zaměří na zdravotnickou přípravu, přípravu k civilní ochraně a ke vzájemné pomoci v krizových situacích vojenského i nevojenského charakteru. Budeme rádi za účast školy při pietních aktech v okolí v průběhu roku“, uvedl na závěr velitel základny.

Výchova k vlastenectví, výchova k obraně státu, výchova ke zvládání krizí, tak nějak je možné nazývat nové pojetí branné výchovy, která se má vrátit ve větší míře do škol. Žáci se v současné době  o armádě a obraně státu dozvídají pomocí programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

Fotogalerie