Důstojná připomínka 122. výročí narození čsl. prezidenta armádního generála Ludvíka Svobody

foto_1.jpg
  • 29.11.2017
  • Monika Sochová

Mlhavá sobota 25. listopadu 2017 se stala dnem pietního shromáždění v Hroznatíně v okrese Třebíč k 122. výročí narození armádního generála Ludvíka Svobody. Tento pietní akt probíhá každý rok a vždy se ho účastní stovky lidí z celé ČR i ze zahraničí. Nejinak tomu bylo i letos, kdy i přes mimořádně nevlídné počasí dorazilo uctít památku velkého bojovníka za svobodu minimálně 500 lidí.

Tradiční setkání se konalo u pamětního kamene před rodným domem Ludvíka Svobody. V prostorách statku přiléhajícího k rodnému domu L. Svobody bylo možné si prohlédnout výstavu o životě a díle Ludvíka Svobody a vše o našem zahraničním odboji.

Akci organizoval Kraj Vysočina, Obec Hroznatín, historická skupina 1. armádního sboru v SSSR, 22. vrtulníková základna letectva Sedlec-Vícenice, Československá obec legionářská, Český svaz bojovníků za svobodu, Klub přímých potomků zahraničního odboje a Klub českých turistů Vysočina - odbočka Trnava.

Pietního aktu se účastnili příslušníci naši základny, kteří zabezpečovali kladení věnců k pomníku L. Svobody, za základnu byl přítomen plk.gšt. Miroslav Svoboda.

Fotogalerie