JAK PŘEDEJÍT DOPRAVNÍ NEHODĚ

prednaska_vp.jpg
  • 27.3.2018
  • Monika Sochová

Ve středu 21. března se na kinosále v dopoledních hodinách konala přednáška ve spolupráci Vojenské policie a BESIPEM na téma „Dopravní nehoda.“

Přednáška byla rozdělena na dvě části, v první části příslušník Vojenské policie seznámil přítomné se statistikou nehodovosti vojenských ozbrojených vozidel a nejčastější příčiny.    „K dopravní nehodě může dojít velice snadno. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod, při kterých došlo k usmrcení, patří nepřiměřená rychlost, nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a nesprávné předjíždění. Tyto příčiny bývají často umocněny také bezohledností, nepozorností, či nedostatkem znalostí a zkušeností řidiče,“ řekl hned na úvod příslušník z Vojenské policie.

V druhé části přednášky si vzala slovo koordinátorka BESIP Veronika Vošická, která zdůraznila nejčastější příčiny dopravních nehod. „Na některých silnicích se nám povolená rychlost může zdát příliš nízká. Pokud ji však překročíme, obvykle do cíle nedorazíme o moc dřív. Například když na vzdálenosti 50 kilometrů pojedeme rychlostí 110 kilometrů za hodinu místo 90, ušetříme pouhých šest minut. Opravdu těch pár minut stojí za to, abychom riskovali nehodu?“ zeptala se všech v sále krajská koordinátorka BESIP Mgr. Veronika Vošická.

Fotogalerie