Náměští záložáci se podíleli na obraně letiště. Spolu s vojáky z roty ochrany nacvičovali společné postupy

3.jpg
  • 12.9.2023
  • Stepanka Trileta

Na konci srpna proběhlo na vrtulníkové základně v Sedleci společné cvičení příslušníků 1. roty ochrany a roty bojové podpory AZ 225. letky bojové podpory, jehož hlavním cílem bylo zdokonalit vojáky v  činnostech nezbytných při obraně letiště.

Společně vytvořili tři zesílená družstva a po dobu tří dnů se nepřetržitě střídali při patrolování, vedení obrany a činnosti týmu rychlé reakce. V průběhu výcviku byli cvičící prověřeni v mnoha oblastech jako například ve vedení obranné činnosti, zřizování kontrolně propouštěcích míst nebo reakci na kontakt s protivníkem. Také procvičili ošetřování a přesun zraněného pod palbou i reakci na dělostřelecký přepad nebo chemický poplach. Velkým přínosem výcviku byla možnost využití Taktického soubojového simulátoru, poskytnutého oddělením simulací taktické přípravy Vyškov, který okamžitě vyhodnocoval efektivitu střelby a dokázal simulovat nejenom zranění, ale i lidské ztráty jak u cvičících, tak v i v řadách tzv. značkařů (vojáci imitující nepřítele během výcviku). Simulátor v průběhu výcviku několikrát názorně ukázal význam mnoha taktických drilů, které je těžké si při běžném výcviku uvědomit.

Výcvik záložníků z roty bojové podpory pokračoval ve výcvikovém prostoru Boletice, který byl tentokrát zaměřen na taktickou přípravu a házení ručním granátem za pohybu.

Fotogalerie