Náměšťští armádní hokejisté si přivezli putovní pohár z turnaje mezi složkami Integrovaného záchranného systému, který se odehrál v O2 Aréně

vitezstvi_a_pohar.jpg
  • 9.2.2018
  • Stepanka Trileta

Už po deváté vzdala hokejová Sparta hold složkám Integrovaného záchranného systému ČR a příslušníkům Armády České republiky. Během utkání Sparty s Plzní v neděli 28. ledna se v zaplněné O2 Aréně odehrál miniturnaj mezi složkami IZS, který ovládli armádní hokejisté. Vítězný tým Armády České republiky byl složený z posádek 31. prchbo z Liberce a  22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Finále se odehrálo za účasti ministryně obrany Karly Šlechtové a náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Josefa Bečváře.

Poděkování patří všem hráčům obou posádek za mimořádný výsledek a reprezentaci armády. Vítězný gól "vstřelil" hráč hrající s číslem "55" nrtm. PeterTóth z vrtulníkové základny. Ještě před tím brankář čet. Antonín Trejbal, rovněž z náměšťské základny, vychytal trestné střílení a v zhledem k tomu, že se zápas hrál na 5 minut hrubého času se toto stalo velice důležitým zákrokem pro vývoj zápasu a celkové vítězství armádního družstva.

V prvním semifinále porazilo Krajské ředitelství policie Plzeňského a Karlovarského kraje Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy 1:0. Ve druhém zvítězil Reprezentační výběr Armády České republiky ( příslušníci 22.zVrL Náměšť nad Oslavou a Liberec) nad obhájci prvenství z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje také 1:0.

Fotogalerie