NEBE NEMÁ BARIÉRY 2019

web7.jpg
  • 7.9.2019
  • Stepanka Trileta

V sobotu 7. září 2019 proběhla za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina pana Jiřího Běhounka na 22. základně vrtulníkového letectva akce s názvem „NEBE NEMÁ BARIÉRY“  pro klienty sociálních zařízení z Vysočiny a pro děti zaměstnanců z naší základny. Akce proběhla ve spolupráci s Krajem Vysočina a Vojenským leteckým klubem Náměšť nad Oslavou. Jejím smyslem je především umožnit našim postiženým spoluobčanům prožít krásný den plný zábavy a přiblížit jim vojenský život a vojenskou leteckou a pozemní techniku. V rámci bohatého programu byly připraveny vyhlídkové lety zabezpečené letounem L-410 z 24. základny dopravního letectva Praha Kbely. Z důvodu nepříznivého počasí se celý program odehrál pouze na zemi. I přes deštivé dopoledne si návštěvníci přišli na své.

Kromě skotačení s Milanem Řezníčkem si návštěvníci mohli během celého dne v rámci doprovodného programu prohlédnout vojenskou letištní a hasičskou techniku, vrtulníky Mi 171, letoun Su-7 a také se do akce zapojili účastníci právě probíhajícího vojenského cvičení Ample Strike 2019 se svojí leteckou technikou. Byly rovněž připraveny ukázky výcviku a poslušnosti služebních psů, kluci si mohli prohlédnout ruční zbraně prezentované Vojenskou policií. Kromě ukázek vojenské techniky mohli všichni vyrazit na indiánskou stezku, vyrobit si čelenku, vystřelit z luku nebo poslechnout kapelu Šafářanka. Do akce byl zapojen i tým BESIP s nárazovým trenažerem.

Akce byla realizována za laskavé podpory našich sponzorů. Jsou to: LOM Praha, společnost AIR TEAM, Kraj Vysočina, Vojenský letecký klub Náměšť nad Oslavou, firma Auto Expres, Rodinný catering Princ.

Děkujeme.

Fotogalerie