Open skies for handicapped 2015

03.jpg
  • 20.6.2015
  • Jana Skřivánková

 Již podruhé jsme nad Náměští otevřeli nebe pro naše hendikepované spoluobčany. V rámci již osmého ročníku akce nazvané Open skies for handicapped, pořádané na letišti v Hradci Hrálové, jsme připravili pro ty, kteří to mají do Hradce daleko, vyhlídkové lety na naší základně. V sobotu 20. června 2015 k nám pozvání přijalo z Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina téměř stovka návštěvníků z okolních ústavů a zařízení pro hendikepované občany.

Dopolední program pro hendikepované děti i dospělé zahrnoval vyhlídkové lety a doprovodný program s občerstvením. Zdravotní stav a překonání strachu umožnilo bezmála padesátce návštěvníků absolvovat dvacetiminutový vyhlídkový let nad okolím základny v letounu L-410 Turbolet. Všichni si měli možnost prohlédnout a osahat leteckou a pozemní techniku provozovanou na naší základně. Dále byly připraveny ukázky výcviku a poslušnosti služebních psů, ukázka dravců a ručních zbraní.

I přes deštivé počasí, které akci provázelo, si všichni sobotní dopoledne pochvalovali a loučili se slovy, že se tu zase za rok sejdeme.

Fotogalerie