Přednáška mgr. Šulce na téma: Islámský stát a Mali

03.jpg
  • 11.5.2015
  • Jana Skřivánková

Dne 11.  května 2015 navštívil naši základnu pan Mgr. František Šulc, bývalý novinář, od září 2010 vedoucí poradců ministra, od roku 2012 ředitel kabinetu ministra obrany. 

Cílem jeho návštěvy bylo na základě poznatků a zkušeností seznámit příslušníky naší základny, účastníky zahraničních misích, v rámci poutavých prezentacích o hrozbách Islámského státu.

Poutavá 2 hodinová přednáška zahrnovala prezentace o vzniku, organizační struktuře a cílech teroristické organizace. V následné diskuzi se hodně debatovalo o hrozbách pro Evropu, které vychází z činnosti a působení Islámského státu. Přednášky pana Šulce jsou vždy zajímavé a neobvyklé. „Z mého pohledu zazněla spousta nových informací, například kolem vzniku Islámského státu nebo odlišnosti od Talibánu, Al Kajdy … ty byly pro mě nové,“ potvrzuje praporčík Martin Remeš, účastník přednášky.

Mgr. František Šulc, nar. 1970, vystudoval politologii na Filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni a bezpečnostní studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Od r. 1995 novinář v televizi Prima, v Lidových novinách a v časopisu Týden, Jako novinář působil v řadě konfliktních a postkonfliktních oblastí (země bývalé Jugoslávie, Irák, Pobřeží slonoviny, Afghánistán, Gruzie). Během války v Iráku v roce 2003 byl jediným českým žurnalistou, který postupoval přímo s jednotkami spojenců. Za zpravodajství z konfliktu dostal Cenu Ferdinanda Peroutky. Zakladatel internetových stránek věnujících se bezpečnostní problematice On War | On Peace. Je spoluautorem několika publikací zaměřených na bezpečnostní témata, byl zodpovědný za koordinaci příprav Bílé knihy o obraně.

Zdroj: http://www.vojenskerozhledy.cz/kategorie/autor/153-sulcfrantisek

Fotogalerie