Příslušníci 21. AAT a 5. velitelství mise Resolute support pomohli koupit invalidní vozík a brusku do stacionáře Úsměv v Třebíči

spolecne_foto.jpg
  • 9.10.2017
  • Monika Sochová

V úterý 3. října 2017 předali zástupci 21. AAT (Air Advisory Team – Letecký poradní tým) ve složení: kapitáni Ladislav Zajíček, Miloš Morkus, Jiří Zbranek a praporčík Tomáš Bém peněžní dar ve výši 22 000,- Kč stacionáři Úsměv v Třebíči.

Sbírka na stacionář proběhla během mise v Afganistánu , příslušníci 21. AAT přispěli na koupi nového invalidního vozíku a brusky na dřevo do místní dílny.  V rámci své návštěvy se zároveň seznámili s fungováním stacionáře Úsměv a proběhla také malá beseda. „ Jsme velice rádi, že jsme mohli přispět na dobrou věc a pomoct. Dokud člověk takové služby nepotřebuje, tak si ani neuvědomuje, jak je zařízení pro hendikepované potřebné,“ dodal během návštěvy kapitán Ladislav Zajíček.

Stacionář Úsměv je denním zařízením poskytujícím své služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením starším 15ti let, kteří mají zájem setkávat se s přáteli, rozvíjet své dovednosti, znalosti a chtějí se začlenit do společnosti. „Vážíme si peněžního daru od vojáků, kteří během plnění mise v zahraničí myslí také na pomoc druhým. Jsem rád, že spolupráce s náměšťskou základnou tak skvěle funguje,“ zdůraznil ředitel oblastní charity Třebíč Mgr. Petr Jašek.

Pokud máte zájem dozvědět se víc o práci charity Třebíč a také přispět, třeba korunou denně prosím klikněte zde: http://trebic.charita.cz/

Fotogalerie