Příslušníci základny obhájili putovní pohár hokejového turnaje integrovaného záchranného systému

hokej_2.jpg
  • 4.2.2019
  • Monika Sochová

Sparta na začátku února věnovala dva zápasy členům integrovaného záchranného systému (IZS) a Armádě České republiky (AČR) v rámci již desátého ročníku Sparta vzdává hold. V přestávkách pátečního utkání se odehrálo semifinále a v neděli pak finále.

Letošního ročníku hokejového miniturnaje se opět účastnila i sestava z 22. základny vrtulníkového letectva ve složení des. Bulička Pavel, npor. Homola Daniel, Hradil Zdeněk, nrtm. Konečný Ondřej, rtm. Němec Libor, rtm. Ševčík Jakub, čet. Trejbal Antonín spolu s kolegy z 15. ženijního pluku Bechyně obhájili první místo z minulého roku. Z O2areny si tak znovu příslušníci naší základny odvezli putovní pohár turnaje integrovaného záchranného systému.

Jubilejní ročník měl podtitul „Pocta hrdinům“ a vyvrcholil dvěma zápasy v domácí O2areně – proti Vítkovicím 1. února a poté nedělním utkáním s úvodním slavnostním ceremoniálem 3. února proti Plzni. Právě v tyto zápasy oblékli hokejisté Sparty speciální dresy, tentokrát úplně bez reklam. Na dresu se objevili jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 do konce roku 2018, ať už v České republice, nebo na zahraničních misích v případě českých vojáků.

Fotogalerie