Skupina vojenských a leteckých přidělenců navštívila 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti

1._hromadna_fotka_pred_vrtulnikem_mi-24.jpg
  • 7.11.2018
  • Monika Sochová

Ve středu 7. listopadu zavítali na návštěvu 22. základny vrtulníkového letectva do Náměště nad Oslavou zástupci pražské Asociace vojenských a leteckých přidělenců (PAMAA). Hosté si po úvodní prezentaci prohlédli vrtulníky Mi1-171Š a Mi- 24/35.

Dvacetičlenná skupina vojenských a leteckých přidělenců z celého světa, kteří jsou akreditováni v České republice, nebyli pouze zástupci členských zemí Severoatlantické aliance, ale i dalších zemí (Rusko, Brazílie, Mexiko, USA, Maďarsko, Francie, Írán, Nizozemsko, Polsko, Švédsko, Ukrajina, Uruguay a Vietnam). Tato návštěva se uskutečnila ve spolupráci s Ředitelstvím zahraničních aktivit Ministerstva obrany.

Během návštěvy náměšťské základny byli diplomaté seznámeni s organizací, strukturou a hlavními úkoly základny, o čemž je ve své úvodní prezentaci informoval velitel základny plukovník Miroslav Svoboda. Zástupci Asociace se dotazovali zejména na průběh výcviku leteckého personálu, účast naší základny na zahraničních cvičeních a několik otázek také směřovalo k celkové údržbě vrtulníků.

Po prezentaci se delegace vydala na prohlídku letiště. Následně hosté navštívili 223. letku oprav letecké techniky, kde si prohlédli přepravní vrtulník Mi1-171Š a bitevní vrtulník Mi-24/35. Od pilotů a technického personálu se návštěvníci dozvěděli technické parametry vrtulníku, jeho výkon a výzbroj. Zároveň se seznámili s činností předsunutých leteckých návodčích (JTAC), jejich výstrojí a výzbrojí.

„Chtěl bych za celou Asociaci poděkovat a vyjádřit uznání za vysoce profesionální projev všech příslušníků základny. Poděkování také patří hlavním funkcionářům základny za otevřený a vstřícný přístup,“ uvedl na závěr návštěvy podplukovník Daniel Kopecký, prezident Asociace, přidělenec obrany Francie.

Fotogalerie