STUDENTI NAVRHOVALI MULTIFUNKČNÍ SPORTOVNÍ AREÁL PRO NAŠI ZÁKLADNU

vysocina_o.jpg
  • 27.4.2018
  • Monika Sochová

Ve středu 18. dubna 2018 se v prostorách stálé expozice základny uskutečnilo finále studentské projektantské soutěže Stavba Vysočiny. Studenti maturitních ročníků stavebních škol z Vysočiny měli od září loňského roku možnost navrhnout projekt nové multifunkční sportovní haly včetně jejího umístění v určené části veřejné zóny letiště. Součástí zadání bylo i vyřešení přilehlých komunikací, parkovacích ploch a zevrubný návrh lehkoatletického stadionu.

Základna tak udělala další krok ve vzájemné spolupráci s krajem Vysočina. „Studentům jsme dali možnost zabývat se reálným projektem a zároveň jsme jim umožnili navštívit místní prostory a poskytli veškeré potřebné data. Jsem velice mile překvapen úrovní všech projektů, je opravdu velice těžké vybrat ten nejlepší,“ uvedl velitel základny.

Studenti se nám naopak odvděčili širokou škálou kvalitních návrhů, jak architektonického řešení vybrané oblasti, tak i samotných víceúčelových hal a to včetně vizualizací exteriérů i interiérů. Tyto návrhy budou tvořit zásadní a neocenitelné podklady v dalších fázích plánovaní výstavby.

Do finále soutěže se přes jednotlivá lokální kola probojovalo devět studentů ze stavebních škol z Jihlavy, Třebíče a Havlíčkova Brodu. Odborná porota v čele s radní kraje Vysočina Ing. Janou Fialovou, MBA nakonec rozhodla o prvních třech místech následovně:

  1. Martin Anna, SPŠS Třebíč
  2. Josef Štěpánek, SPŠS Havlíčkův Brod
  3. Kristýna Peřinová, SPŠS Havlíčkův Brod

V porotě dále zasedali velitel základny plk. gšt. Ing. Petr Čepelka, předseda spolku Stavba Vysočiny Martin Pertl, člen představenstva České komory autorizovaných inženýrů a techniků Ing. Karel Vaverka a zastupitel města Jihlava Dr. Ing. arch. Jaroslav Huňáček.

Fotogalerie