TAK TROCHU JINÉ NEBE…

avalone_spolecna.jpg
  • 7.9.2021
  • Stepanka Trileta

V sobotu 4. září 2021 proběhla na 22. základně vrtulníkového letectva akce s názvem „NEBE NEMÁ BARIÉRY“ pro klienty sociálních zařízení z Vysočiny. Akce, jež má svou tradici, se koná pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina a navazuje na předchozí ročníky projektu Open Skies for Handicaped, na jejíž organizaci se také armáda podílela.

Akce proběhla ve spolupráci s Krajem Vysočina a Vojenským leteckým klubem Náměšť nad Oslavou. Jejím smyslem je především zapojit lidi s handicapem do běžného společenského života, který byl zvláště v uplynulých měsících značně omezen v důsledku šíření nemoci covid-19. Společně jsme jim chtěli umožnit prožít krásný den plný zábavy a přiblížit vojenský život a vojenskou leteckou a pozemní techniku. V rámci programu byly připraveny vyhlídkové lety zabezpečené letounem CASA C-295M z 24. základny dopravního letectva Praha Kbely.

Letošní rok byl pro nás, organizátory, trochu zvláštní a také jedinečný. V sobotu jsme měli možnost na základně přivítat malé velké bojovníky ze spolku AVALONE. Říkáte si, kdo to je? AVALONE jsou lidé, kteří s plným nasazením a celým svým srdcem pomáhají dětem s těžkými popáleninovými úrazy, dětem v boji s rakovinou, lidem s handicapem a lidem na sklonku jejich života. A také šíří osvětu a prevenci, aby už žádné dítě nemuselo zažívat taková utrpení a bolesti nejen na těle, ale i na duši. Pomáhají nejen dětem, ale i rodičům a blízkým po celé České republice. A proč právě oni? Protože jsou to velcí hrdinové a bojovníci a protože tito bojovníci podporují nás, vojáky. Společně s vojáky z Velitelství teritoria v Táboře se v květnu zapojili do celoarmádního charitativního projektu Běh pro válečné veterány okolo republiky na podporu Vojenského fondu solidarity a společnými silami uběhli neskutečných 2 316 kilometrů. Mají náš respekt! Děti se v Náměšti potkaly s autorem projektu Běh pro válečné veterány nadpraporčíkem Pavlem Eiglem, který si pro ně připravil sladké překvapení. Pozvání na vrtulníkovou základnu bylo poděkování za jejich podporu. "Nic se nevyrovná neskrývané radosti v rozzářených dětských očích. Také jsme měli radost, že naši základnu navštívila spolu s dětmi koordinátorka Nadačního fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem ve Fakultní nemocnici Brno a který příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva již několik let podporují." Pochvaloval si nprap. Eigl.

Akce byla realizována za laskavé podpory našich sponzorů - Kraj Vysočina, Vojenský letecký klub Náměšť nad Oslavou, Vojenská zdravotní pojišťovna a pan Tomáš Malý.

Děkujeme.

Příběhy malých hrdinů můžete sledovat na: http://pali.avalone.cz

Nadační fond Krtek na pomoc onkologicky nemocným dětem můžete podpořit zde: www.krtek-nf.cz

Fotogalerie