V Olomouci proběhla hodnotící konference organizátorů akce Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR

hodnotici_konference_uvod.jpg
  • 10.11.2017
  • Stepanka Trileta

Ve dnech 2. a 3. listopadu 2017 se v olomouckém Domě armády konala hodnotící konference akce Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády České republiky za účasti velitele vzdušných sil AČR generálmajora Jaromíra Šebesty. Kromě české armády se konference účastnily další složky organizačního týmu.  

Velitel českého letectva zdůraznil, že prioritou i nadále zůstává bezpečnost celé akce, kterou organizátoři zajišťují. Dalšími oblastmi, které se hodnotily, byly letový program či logistické zabezpečení této náročné akce. Na základě závěrů vyplývajících z hodnotící konference budou organizátoři vytvářet vhodné podmínky pro organizaci akce v 2018. Osmnáctý ročník Dnů NATO v Ostravě se ponese v duchu oslav stého výročí vzniku samostatného československého státu.

Letošní ročník Dnů NATO na letišti Leoše Janáčka v Ostravě si i přes nepřízeň počasí nenechalo ujít devadesát tisíc návštěvníků, kteří měli možnost shlédnout nespočet statických a dynamických ukázek letecké a pozemní techniky z mnoha zemí.

Nemalé úsilí při zabezpečení letového programu a logistické podpory během dvoudenní letecké show v Ostravě vynaložily desítky příslušníků 22. základny vrtulníkového letectva s leteckou i pozemní technikou, jimž patří poděkování spolku Jagello 2000.

Poznámka:

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR organizují Jagello 2000, Generální štáb Armády ČR, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Policie České republiky, Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje a Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Hlavním cílem akce určené pro širokou veřejnost je prezentovat co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti.

Fotogalerie