Vánoční přání pro seniory putovala do Náměště a do Třebíče

  • 15.12.2022
  • Stepanka Trileta

Před námi jsou nejdůležitější a nejkrásnější svátku roku. Tento čas bychom měli věnovat hlavně rodině, přátelům a všem blízkým. Konec roku je vždy spjat s přemýšlením nad dosluhujícím rokem nebo nad tím, co nás čeká v následujících měsících. Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva v průběhu roku realizují řadu charitativních projektů. Jedním z nich je projekt s názvem Vánoční přání pro seniory, který se letos uskutečnil již potřetí.

Přetrvávající pandemie onemocnění covid-19 převrátila životy lidí v České republice vzhůru nohama. Zvláště senioři vnímali dění kolem pandemie koronaviru nejcitlivěji. Byli odkázáni na pomoc druhých, často izolováni od příbuzných. Proto se lidé ze základny rozhodli spolu se svými dětmi podpořit starší generaci tím, že jim společně vytvoří vánoční přání jako ujištění, že na ně někdo myslí. I v letošním roce se do akce zapojili žáci ze Základní školy Otokara Březiny Jaroměřice nad Rokytnou, kteří pro klienty s pečovatelskou službou vyhotovili neuvěřitelné množství úžasných dárků. Od vlastnoručně vytvořených vánočních přáníček, čajů, sladkostí, ponožek, křížovek až po hodnotné dárky. Obsah balíčků byl rovněž doplněn dárky od vedení města Jaroměřice nad Rokytnou.

Do dvou domovů pro seniory v Náměšti nad Oslavou a v Třebíči se ve středu 14. prosince 2022 rozjeli vojáci z vrtulníkové základny, aby vykouzlili úsměv na tváři mnohých těch, kteří se cítí osamělí. „Věřím, že toto drobné gesto – úsměv, pohlazení a milé slovo – nás nic nestojí, ale udělá ohromnou radost. Měl jsem možnost navštívit několik babiček a dědečků a předat jim pozdravy od kolegů ze základny a od dětí, kteří s láskou a péčí věnovaly dárečky. Viděl jsem, jak lidské povzbuzení dokáže člověka rozzářit a zahřát na duši.“ Hodnotí včerejší návštěvu nadpraporčík Pavel Eigl, který seniorům dárečky od kolegů a dětí ze ZŠ Jaroměřice přivezl.

Tímto gestem chtěli příslušníci základny rovněž poděkovat personálu, který se neúnavně a nepřetržitě stará o to, aby senioři důstojně prožili své poslední chvíle. Ředitelka Domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou paní Věra Bařinová  poděkovala celé Armádě České republiky za pomoc a za její službu. „Děkuji za krásná přáníčka a můžu Vás ujistit, že tyto dárky pro naše klienty znamenají opravdu hodně a udělají jim obrovskou radost. Jsme rádi, že je tady armáda a že se na ni můžeme spolehnout.“

Poděkování rovněž patří personálu Domova pro seniory Koutkova v Třebíči, který se s empatií a vlídností stará o své klienty.