Vojáci se ve Vrběticích chystají na zimu

02.jpg
  • 10.11.2015
  • Jana Skřivánková

Prakticky rok uplynul od okamžiku, kdy se Armáda České republiky začala podílet na střežení muničního areálu ve Vrběticích. V tuto chvíli zde působí vojáci 22. základny vrtulníkového letectva a 26. pluku velení, řízení a průzkumu, kteří připravují jednotlivá stanoviště na příchod zimy.

 „Je to pro mě úkol jako každý jiný,“ potvrzuje nadporučík Miroslav Berger z náměšťské základny. „Je tu dobrý kolektiv lidí a o to je plnění úkolů jednoduší,“ dodává.
  
Ve stanech se vojáci budou moci ohřát

„V současné době probíhá výstavba stanů vzor 90, které budou vybaveny kamny na dřevěné brikety. Vojáci tak v těchto příbytcích najdou útočiště před nepříznivými povětrnostními podmínkami zejména v zimním období,“ upřesnil kapitán Michael Bezslezina z 22. základny vrtulníkového letectva, který úkolovému uskupení o síle téměř 200 mužů ve Vrběticích velí. „Večery a hlavně brzká rána jsou již nyní velice chladná a možnost ohřát se na chvíli ve stanu uvítáme,“ potvrzují nasazení vojáci.

Za uplynulý rok se na střežení vnějšího perimetru areálu muničního skladu vystřídaly téměř všechny útvary Armády ČR. Vojáci při něm využívají či využívali i průzkumné a pozorovací systémy vozidel Iveco a Pandur, mobilní hlídky mají k dispozici vozidla UAZ a Land Rover. Nasazena je také moderní monitorovací technika Vojenské policie.

Text: tisková a informační důstojnice 22.zVrL, kpt. Jana Skřivánková

Foto: kpt. Michael Bezslezina a npor. Jan Dítě

Fotogalerie